VEGGIE PARADE Praha 2017 – 5 Dôvodov prečo by si mal o rok prísť

V minulú SOBOTU 17. Júna 2017 sa v Prahe konala ďalšia akcia za dobrým účelom zvaná VEGGIE PARADE. Je to každoročne usporiadavaná udalosť, ktorej hlavným cieľom je bojovať za tých ktorí sa nevedia brániť, čiže zvieratá. Ukázať, že sa dokážeme spojiť za spoločným cieľom. Dať najavo širokej verejnosti, že sa dá žiť eticky bez toho, že by sa človek musel extra obetovať.

V dnešnom článku vám poviem ako to prebiehalo na Veggie Parade tentokrát. A zároveň vám dám 5 dôvodov prečo by ste si nemali nechať túto akciu ujsť budúci rok.

1.BUDETE SÚČASŤOU ZMENY

Č i už ste vegán alebo nie určite viete, že vegánstvo je posledné roky na vzostupe. Keď som pred siedmymi rokmi niekomu povedala, že som vegetarián tak sa ľudia nechápavo pozerali ako dokážem žiť bez mäsa a čo teda vlastne jem. Teraz keď niekomu poviem, že som vegán väčšinou povedia, že je to super a skoro vždy dodajú, že jedného dvoch vegánov sami poznajú alebo aj oni by chceli raz takúto stravu vyskúšať. Dostali sme sa proste do povedomia verejnosti a to sa nedá poprieť.

Rastlinná strava je optimálnou pre stravou pre ľudský organizmus a keď vieš ako na to nikdy ti na nej nemusia chýbať ani vitamíny, ani živiny a žiadne látky, ktoré naše telo potrebuje. A to je len príjemný bonus. Tým, že človek vylúči živočíšne zložky z jedálnička pomáha planéte, zníženiu znečistenia, šetrí pralesy a prírodu celkovo a tisícky ďalších vecí na ktoré to má pozitívny vplyv. Ale tým najhlavnejším dôvodom prečo je toľko vegánov na svete sú zvieratá. Zvieratá nejeme. Zvieratá chránime. Aj na tejto akcii nájdete kopu petícií či už za zákaz chovu zvierat na kožušiny, petície proti cirkusom, nelegálnym množiarňam, nezákonnému lovu v lesoch i oceánoch… Tak poď k nám a pridaj sa. Máme koláčiky!(vegánske samozrejme ) ❤

veggie parade praha 2017

veggie parade praha 2017

veggie parade praha 2017

veggie parade praha 2017

veggie parade praha 2017

veggie parade praha 2017

veggie parade praha 2017

 

2. JEDLO

Ale teraz úplne bez strandy. JEDLO je jednou z najlepších vecí čo vám vegánstvo dá. Ak si niekto myslí, že sa musí obetovať a prísť o staré chute tak je na omyle. My vieme spraviť jedlo tak aby chutilo ako staré známe recepty, ktoré všetci milujeme. Ale máme aj jeden bonus. Nové chute!!! A také o ktorých ste ani nevedeli, že existujú. Veggie Parade to je vlastne akcia ktorá začína sprievodom cez mesto a potom pokračuje k miestu plnému stánkov s jedlom. Aj s informáciami, prednáškami a inými vecami ale teraz hovoríme o jedle. Nájdete tu sladké, slané, pečené aj raw. Burgre, hot dogy, pizzu, sendviče, koláče, nanuky, donutky, wrapy aj polievky. Ázijskú kuchyňu, domácu kuchyňu. Knedlíky aj cukríky. Povedz na čo máš chuť a nájdeš to tu! Čakáme ťa na rok.

veggie parade praha 2017

veggie parade praha 2017

veggie parade praha 2017

veggie parade praha 2017

veggie parade praha 2017

veggie parade praha 2017

veggie parade praha 2017

3.INFORMÁCIE

Informácie o udalostiach kde sa môžeš stretnúť. Info o pripravovaných a prebiehajúcich kampaniach jednotlivých organizácií. Áno je ich dokonca niekoľko ktoré sa venujú či už presadzovaniu práv zvierat, šíreniu vegánskej osvety, tvorbou kampaní, zabezpečeniu informácií pre začiatočníkov. Či už chceš zistiť recept na guacamole alebo vedieť kde sa zapísať na hodiny bojových umení tu sa to dozvieš. Workshopy a prednášky čo zodpovedajú všetky otázky a mnoho ďalších na ktoré ste ani nevedeli, že sa treba opýtať. Príďte sa niečo naučiť 🙂 . Prípadne sa pridať ako dobrovoľník alebo sa zapísať do športového klubu.

veggie parade praha 2017

4. ĽUDIA, ZÁBAVA, KOMUNITA

Ak si z malého mesta, kde veľa vegánov nie je, alebo ak s touto stravou len začínaš a nemáš kamarátov čo ťa chápu príď medzi nás. Veľa ľudí s rastlinnou stravou aj začne lebo vidí tie dôvody za tým a aj tie benefity, ktoré mu to prinesie ale už nemá tú spoločenskú podporu ako sa hovorí. Buď ho nechápe rodina alebo do neho hustia kamaráti protiargumenty a nevie sa brániť tak sa nechá zlomiť. Preto si myslím, že je skvelé chodiť na akcie, pikniky a stretnutia kde sa stretávajú ľudia otvorený a naklonený rovnakej myšlienke. A Veggie Pardade je určite takým podujatím. Príď medzi nás. Ja sama som si na takýchto akciách našla veľa známych a spoznávam stále nových a nových ľudí. Je to fajn byť niekde kde majú ľudia spoločné hodnoty.

veggie parade praha 2017

veggie parade praha 2017

veggie parade praha 2017

veggie parade praha 2017

veggie parade praha 2017

5. JUBILEJNÝ ROČNÍK

Možno práve to by mohlo byť dosť veľkým lákadlom prečo prísť. Ak ťa predchádzajúce body nalomili ale stále si nie si istý či prísť toto by ťa mohlo presvedčiť. Budúci ročník bude unikátny. Bude totiž desiatym v poradí a to znamená, že organizátori určite pripravia niečo špeciálne. Čo to bude, necháme sa prekvapiť. Ale aj tvoja účasť je dôležitá. Jedna strana je prísť sa zabaviť a užiť si skvelý deň a druhá je fakt prísť sa postaviť za dobrú vec. Prísť do prievodu. Ukázať sa.

Lebo každý jeden človek sa počíta a každý z nás je hlasom za tých čo sami hovoriť nevedia. Zvieratá čo ešte aj v dnešnej dobe umierajú v hrozných podmienkach pre rôzne dôvody. Či už aby skončili na tanieri, aby boli atrakciou či módnou položkou. A to nie je správne.

veggie parade praha 2017

STRUČNÉ INFO NA ZÁVER:

Kto vlastne za týmto všetkým stojí? Veggie Parade Praha usporadúva nezisková organizácia OTEVRI OČI. A keď kliknete SEM otvorí sa vám ich Facebook stránka kde sa môžete dozvedieť viac.

Ja v najbližších dňoch okrem článku chystám aj video na svoj YouTube kanál VeganPetra. Tak porípade dajte odber aby ste ho nezmeškali. ?

Ak sa vám článok páčil a chceli by ste čítať viac prihláste sa na odber noviniek mailom v menu sekcii. Zdieľajte a šírte článok aj ďalej. Nech sa nás o rok zíde dva krát toľko 🙂 .

 

 

 

2 Replies to “VEGGIE PARADE Praha 2017 – 5 Dôvodov prečo by si mal o rok prísť”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.