Veggie Náplavka 2017 – festival rastlinnej stravy v Prahe

Veggie Náplavka Praha. Čo to vlastne je a prečo o nej píšem. V prvom rade je to veľká udalosť. Rok čo rok na ňu prichádza množstvo ľudí aby sa niečo dozvedeli, podporili dobrú vec alebo si len  pochutnali na skvelom vegánskom jedle.

Za udalosťou Veggie Náplavka stojí Česká veganská asociácia a projekt Vegan Fighter. Tento ročník je už siedmym v poradí, ktorý si môžu na svoje konto pripísať. Celá akcia trvala dva dni. Nedeľu 30.4.2017 a Pondelok 1.5.2017. Ja som na Náplavku zavítala hneď v prvý deň. Druhý sa mi bohužiaľ nepodarilo. No o to viac som sa snažila užiť si naplno aspoň ten jeden deň.

Veggie Náplavka 2017
Veggie Náplavka 2017

Pri príchode sa mi naskytol pohľad na dlhý rad stánkov po jednej aj druhej strane. A aj keď som prišla asi hodinu pred oficiálnym začiatkom väčšina stánkov bola pripravená servírovať to najlepšie zo svojej ponuky. Našlo sa tu naozaj všetko možné. Okrem jedla aj stánky s oblečením s vegánskou tématikou, petície za dobrú vec, ktoré čakali na podpis, kávička, doplnky stravy a vitamíny, odznaky a dokonca aj oblečenie pre štvornohých miláčikov. Všetko samozrejme tvorené s ohľadom na prírodu a zvieratá.

Avšak poďme ešte na chvíľu naspäť k tomu jedlu. Lebo aj keď sa tam ponúkala kopa vecí, ktoré som vám pred chvíľou vymenovala, jedlo bolo určite ústredným bodom celej akcie. Burgre, koláče, torty, čerstvé pečivo, grilované dobroty,orientálna kuchyňa, čerstvé exotické ovocie, raw torty, nanuky, lahodná zmrzlina a dokonca aj klasické jedlá ako sviečková. To a rozhodne ešte omnoho viac. Všetko pripravené z čerstvých surovín. Všetko rastlinného pôvodu.

Pri tvorbe týchto skvostov nebolo využité žiadne zviera a predsa ani jeden z týchto pokrmov nestrádal na chuti či nutričnom obsahu. Vegani to skrátka vedia 🙂 .

veggie náplavka
Cupcakes od výmyslu sveta
veggie náplavka
tiramisu cupcake
veggie náplavka
vynikajúca vegan sviečková
veggie náplavka yes chips
yes chips
veggie náplavka
yes chips dj
veggie náplavka
čerstvá zeleninka v sushi stánku
veggie náplavka
raw dobroty
veggie náplavka
chrumkavé pečivo a spol.
veggie náplavka
exotické ovocie
veggie náplavka
cukrová trstina
veggie náplavka
lahodná zmrzlina
veggie náplavka
škoricové slimáčiky
veggie náplavka
ázijská kuchyňa
veggie náplavka
závan orientu
veggie náplavka
rastlinné mlieko – Nemléko
veggie náplavka
nanuk s príchuťou arašidového masla

Táto akcia a jej podobné sú veľmi dôležité. A to hlavne preto, lebo nenásilným spôsobom ukazujú cestu. Cestu, že to ide aj inak. Že môžeme tejto planéte trošku pomôcť a odľahčiť ju. Tým, že človek prejde na rastlinnú stravu tak nepomáha len zvieratám ale aj všetkým naokolo. Šetrí lesy, znižuje znečistenie a celkovo zlepšuje kvalitu života pre nás všetkých. A určite sa človeku po prechode na vegánstvo  polepší. Najmä trávenie sa stane omnoho jednoduchším.

A ak už aj neholdujete rastlinnej strave na 100% tak vrelo odporúčam aspoň to vyskúšať. Na pár dní či  mesiacov alebo kľudne aj len počas takýchto akcií. Veggie Náplavka je pre to ako stvorená. Ja už sa teším zas o rok 🙂 .

veggie náplavka
vegánske odznaky

Uložiť

Uložiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.