Vegánske akcie roku 2018

Dnešný článok je malou rekapituláciou a ukážkou pre vás. Zoznam toho aké vegánske akcie, podujatia alebo reštaurácie som v uplynulom roku navštívila a prostredníctvom tohto článku by som vás rada nalákala na tie nadchádzajúce. Ak sa dáte 🙂

Dáme si ich pekne chronologicky podľa toho ako plynul rok. Takže poporiadku. Nebudú to však všetko len 100%ne vegánske akcie. Pripájam aj také, na ktorých bolo k dostaniu mnoho rastlinných možností a preto si zatúžia byť spomenuté. A rovnako aj reštaurácie, v ktorých som sa dobre najedla.

JANUÁR, FEBRUÁR a MAREC

Prvé mesiace nového roka som často navštevovala rôzne reštaurácie po celej Prahe. Medzi moje výbery patril hlavne Loving Hut – Černá labuť, kde som si vždy vybrala dobré hlavné jedlo a zajedla to nejakým koláčikom.

Vegánske akcie

Klasicky som nevynechala ani návštevu FORKY’S či Momentu. Patria k mojim obľúbencom a tak nejak tu vždy skončím keď sa mi zrovna nechce variť alebo tu mám v Prahe návštevu, ktorú chcem vziať na vegan jedlo. Zatiaľ sa mi osvedčili.

vegánske akcie
vegánske akcie

APRÍL

Apríl to boli Vegánske Hody v Bratislave. Akcia na ktorej som absolvovala svoje prvé verejné vystupovanie a varenie pred obecenstvom. Všetko o tom čo som varila a ako to tam prebiehalo sa dozviete v článku Jarné Vegánske Hody 2018.

vegánske akcie
vegánske akcie

MÁJ

Prvý Máj už klasicky niekoľko rokov patrí Akcii VEGGIE NÁPLAVKA. Na tohtoročnú prvomájovku som sa však dostavila pomerne neskoro keď už mala väčšina stánkov vypredané a tak sa na mňa dostal už len jeden kúsok pizze a na kamarátku wrap. Ale nemôžem sa sťažovať lebo tá pizza bola vynikajúca.

Vegánske akcie
vegánske akcie

To, že som prišla neskoro malo nakoniec aj svoju výhodu. Ostalo mi totiž kopu miesta na najlepšiu zmrzlinu v meste a to SLANÝ ARAŠID zo zmrzlinárne Creme de la Creme.

vegánske akcie

JÚN

V júni som zavítala na festival AERODROME v Panenskom Týnci kde sa to hemžilo vegánskou pizzou. Ochutnala som hneď dva duhy a dávam 9/10😉 Hummus ale nemali dobrý… ten by dostal 1,5/10.

vegánske akcie

V tento mesiac sa konal aj jubilejný no zároveň posledný ročník VEGGIE PARADE. Desiaty ročník som spolu so stovkami ďalších uctila pochodom cez mesto a zakončila v Smíchovskej ETERNII. Tam som zjedla rajskú s knedlíkom od Zelí Belí (na každej akcii si dávam ich dobroty- to je vždy 10/10). A pol hodinu na to som už cez hustý dážď utekala na metro .

vegánske akcie
vegánske akcie

JÚL

Ďalší mesiac a ďalší festival. Tentokrát slovenská POHODA. Tam bolo toľko vegánskych jedál, že som to nestihla ani ochutnať. Čo som ale ochutnala o tom si prečítate v článku FESTIVALOVÉ LETO, ktorý je nie len o Pohode ale aj Aerodrome.

vegánske akcie

AUGUST

August som presedela viac menej na letnej pod kyvadlom s miešaným drinkom v ruke. A samozrejme v práci bez drinku no s množstvom hrnčekov kávy 😁☕ Čo do vegan akcií a podnikov som moc inovátorská nebola. Poväčšine sme s kamarátkami vzali takeaway z Forkys a vychutnali si ho na Náplavke pri vode počas horúcich letných pražských večerov.

SEPTEMBER

VEGGIE NÁPLAVKA číslo dva v tomto roku. Sem som sa už vybrala v rozumnejšiu hodinu a tak som si vychutnala aj davy návštevníkov aj jedlo aj pitie. Dala som si kokosovú vodu, ochutnala chcebíčky aj donuty. Vypila šot poriadne silnej kávy a užila deň medzi svojimi.

vegánske akcie
vegánske akcie

OKTÓBER

Októbrový Signal Festival síce neponúkol jedlo ale za to drsný náhľad do hydinárskych veľkochovov pomocou svetelnej inštalácie zobrazujúcej klietkové chovy. Prešli sme sa tadiaľ s kamarátom a na chvíľu nám ostalo poriadne zle. A to on ani nie je vegán. No realita podaná spôsobom, ktorý sa na nič nehrá zahrala poriadne na city. Teda aspoň na moje. A aj keď som sa z toho hodnú chvíľu otriasala takéto počiny považujem za veľmi správne. Emócia zapôsobí viac než čísla. Podaná cez umenie s hlbokou myšlienkou je niečo čo naozaj oceňujem.

vegánske akcie
vegánske akcie
signal festival praha 2018

NOVEMBER

V Novembri sa klasicky začalo mojej zazimovanie čo znamená, že som moc nikam nechodila a varila si len doma. Jediný vegánsky počin bolo celkové vizuálne zjednotenie môjho INSTAGRAMu. Tiež to tak máte, že v lete ste aktívni až až a v zime vás bezdôvodne vypne a najšťastnejší ste doma v posteli pri seriály s horúcim čajom v ruke??

vegan petra instagram

DECEMBER

Tak hádajte čo som robila celý december? No predsa chodila po vianočných trhoch a ochutnávala punče. Vstrebávala atmosféru chladivých večerov so svojimi priateľmi. Tešila sa z nazdobených ulíc, zamrznutého nosa aj ovocia čo mi občas padalo na zem keď som sa ho snažila z punču dostať von. Tak ale keď na trhoch nie je veľa (rozumej skoro žiadne) vegánskeho jedla toto bola jediná šanca ako nebyť celý večer hladná. Navštívila som okrem iného aj ZIMNÉ MANIFESTO a poprvýkrát ochutnala horúci GinTonic. Vy ste vedeli, že niečo také existuje???

vegánske akcie

Vianoce som prežila v kruhu svojej rodiny na Slovensku obklopená láskou a výborným vegan jedlom z domácej kuchyne. Viac som si ani nemohla priať.

Tak čo? Vydržali ste to čítať ž sem? Ktoré vegánske akcie, festivaly alebo reštaurácie z vyššie spomenutých ste navštívili? A boli ste na nejakej akcii ktorú som nespomenula ale odporúčali by ste?? KOMENTUJTE nech mám kopu inšpirácie na rok 2019!

Zatiaľ sa lúčim.

Petra

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.