Raw koláčik v Nitre? Skúste to v Elisabeth Patisserie

Ak sa niekedy ocitnete v Nitre a dostanete chuť na  vegánsku dobrotu, vyskúšajte kaviarničku Elisabeth Patisserie na Kupeckej. Nie je vyložene vegan ale vo vitríne s klasickými zákuskami tam raw koláčik nájdete zakaždým.

Už nejakú dobu som som mala na pláne zaradiť medzi svoje príspevky niečo ako recenzie na rôzne reštaurácie, cukrárne a podobné zariadenia, kde sa môžete počas svojho cestovania najesť. Sama viem ako ťažko sa na poslednú chvíľu hľadá nejaké miesto, ktoré uspokojí hladného vegána. V podobnej situácii som bola už nespočetne krát a záchranu som hľadala práve na internete. Preto chcem byť vašim sprievodcom a ponúknuť vám svoj úprimný názor kam sa oplatí zájsť keď vás zastihne hlad.

Do Elisabeth ma po prvý raz zobrala moja veľmi dobrá kamarátka. Sama síce vegánkou nie je ale chápe, že si tiež rada pochutím na niečom sladkom pri šálke čaju či kávy.

Hneď po prekročení prahu som sa ocitla v inom svete. Privítala ma útulný a presvetlený priestor pripomínajúci francúzsku kaviarničku z minulého storočia. Zo stropou visel krištáľový luster, v rohu stálo biele piáno a rôzne stoličky, kreslá a taburetky pozývali k stolu. Hotový Paríž uprostred Nitry.

pastelové steny a farebné fotely
pastelové steny a farebné fotely
stoly zdobia čerstvé kvetiny
stoly zdobia čerstvé kvetiny

V ponuke nájdete rôzne kávy, sypané čaje a aj môj obľúbený čaj z čerstvej mäty. Ten by mal byť ale pravidlom v každom dobrom podniku. Ďalej rôzne osviežujúce limonády z čerstvého ovocia. Ja som vyskúšala malinovú a dávam jej plný počet bodov.

Najviac som sa ale tešila na raw koláčik, na ktorý ma kamarátka nalákala už vopred. V dennej ponuke majú dva až tri druhy. Pri prvej návšteve som si vybrala čokoládový a pri druhej návšteve raw koláčik z lesného ovocia. Jednoduché, elegantné a také uspokojujúce. Také tieto koláče spravidla bývajú.

raw koláčik
čokoládový raw koláčik
malinová limonáda
malinová limonáda
raw koláčik z lesného ovocia
raw koláčik z lesného ovocia

 

Pokiaľ sa aspoň trochu v Nitre orientujete, nájsť si cestu do Elisabeth Patisserie pre vás nebude problém.

Nachádza sa totiž iba pár desiatok metrov od divadla a pešej zóny. Ak prichádzate z práve spomínanej pešej zóny na jej konci odbočíte jednoducho do ľava a prejdete skoro až na koniec ulice. Vonku vás privíta bicykel a kopa cukroviniek vo výklade. Určite to neprehliadnete.

biely bicykel a cukrovinky vo výlohe
biely bicykel pri dverách a cukrovinky vo výlohe
Paríž v srdci Nitry
hotový Paríž v srdci Nitry

Čo sa týka cien pri poslednej návšteve som tam zaplatila 5,59pričom za čaj z čerstvej mäty som dala 2,29 a za spomínaný raw koláčik 3,30 čo hodnotím ako primeranú cenu pre také mesto akým je Nitra.

Celkový dojem veľmi dobrý. Personál veľmi priateľský, prostredie rozprávkové. Po celý čas hrala príjemná tlmená klavírna hudba, ktorá dotvárala celkovú atmosféru podniku a nerušila pri rozhovore. Veľkým plusom je hlavne to, že aj keď ide o klasickú neveganskú cukráreň nájde sa tam pre vegána množstvo položiek či už na pitie alebo k zakusnutiu. A hoci posledné roky v Nitre nie som často už teraz sa teším kedy tam znova zavítam na nejaký koláčik.

Elisabeth Patisserie nájdete na Kupeckej 6, 949 01 Nitra a na facebooku ako Elisabeth Pattiserie.

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.