Prvý štvrťrok 2018

Rozhodla som sa, že budem robiť niečo ako krátke updaty (apdejty) toho čo sa v mojom živote stalo za určité obdobie. Aké nové jedlá som objavila, čo som sa naučila, kde som bola, čo mi vyšlo aj čo mi nevyšlo. Pre inšpiráciu vám a pripomienku sebe. Dúfam, že sa vám tento formát bude páčiť. Diel číslo jedna s názvom : prvý štvrťrok of 2018 je tu.

Tento úvod a aj celý článok som pre Vás napísala už niekedy v Máji tohto roku. A keďže som blog  dooooooosť zanedbávala tak nikdy neuzrel svetlo sveta. Doteraz. Rozhodla som sa , že aj keď článok nie je úplne up-to-date aj tak Vám ho sem dám a čím skôr k nemu pribudne niečo aktuálne. Nakoľko sa celkovo k písaniu sem plánujem vrátiť. A mám naozaj veľké plány. No a tento článok je jedným ktorých písanie ma veľmi bavilo a šlo mi úplne samo nechcem si ho ponechať len tak pre seba.

Rok začal dobre. V decembri mi predĺžili zmluvu v práci a v januári k nám nastúpili do týmu dve nové zamestnankyne. Zhodou okolností bola jedna z nich jednou z mojich najbližších kamarátok. Naša parta v práci sa teda už rozrástla na 5 členov a ja som si nemohla priať lepších kolegov.

V Prahe som sa už celkom udomácnila a milujem fakt, že tu bývam hlavne preto lebo som si to vysnívala, rozhodla sa a presťahovala z Rakúska po takmer piatich rokoch niekam inam.

Absolvovala som svoj prvý verejný výstup ako Vegan Petra a to celkom nedávno na Vegánskych hodoch kde som mala svoju kuchársku šou. Viac o tom si môžete prečítať TU.

Mám Multisportku. Je to taká karta výhod, na ktorú vám z istej časti prispieva zamestnávateľ a z istej vy a môžete tak využívať športové aktivity po celom meste o poznanie lacnejšie. Mám ju už od januára ale naplno som ju začala využívať až teraz nedávno. S mojou spolubývajúcou Lindou sme sa rozhodli, že budeme chudnúť (o tom viac možno v nejakom ďalšom článku) a tak multisportku využívame hlavne na fitko. Som zvedavá ako dlho nám to vydrží… Ale dúfam, že dlho. Čo hovoríš Linduš???!

Zlé časy prišli niekedy pred mesiacom keď nám vykradli byt. Za bieleho dňa. Prišli sme o notebooky, šperky, nejaké peniaze a na malú chvíľku aj o pocit bezpečia čo sme dovtedy v našom byte mali. Niečo nám vzali ale na druhú stranu to ešte viac utužilo vzťahy medzi mnou a mojimi spolubývajúcimi. Fakt som rada, že sme to spolu dali. A naučilo ma to nebyť pripútaná k notebooku a celkovo k materiálnym veciam. Takže aj tie zlé udalosti vedia priniesť pozitíva.

Objavila som bistro Vegg-Go. A poviem vám Ó MÔJ BOŽE!! (a to ó môj Bože presne takým hlasom ako Janice z Priateľov) Ten ich hummus je proste báječný. Fakt jeden z najlepších aké som kedy mala. A tým, že majú pobočku hneď oproti našej kancelárii chodím tam s kolegyňkami dosť často. Majú bufet s teplým jedlom, bufet so studeným, nejaké tie klasiky aj chvíľkové špeciality. Dokonca moja mäso milujúca kolegyňa tam niekoľko krát týždenne jedáva so mnou a nevie si vynachváliť. YES!!! Len taj ďalej vegánske reštaurácie. Robte skvelé jedlo a mäsožravci si ani nevšimnú, že jedia vegánsky 😉.

vegan petra vegggo

 

vegan petra vegggo

Zamilovala som sa. Do QUINOI. 😍 Milujem to ako jednoducho sa z nej dá pripraviť jedlo a tým že sa snažím viac si variť doma a nosiť obedy do práce quinoa je mojou najčastejšou voľbou. Keby nebolo Vegg-go a mojej občasnej lenivosti tak si varím aj každý deň.

Zistila som, že croissant 7 days s jahodovou náplňou je vegan….. Ach prekliate vegánske skupiny.!!! Vždy mi povedia o ďalšej a ďalšej veci, ktorú môžem jesť a mňa to potom máta až kým si tú vec nekúpim. Takže k mon-cheri, horkej orieškovej ritter sportke, rumovým pralinkám a mannerkám všetkých druhov mi pribudla ďalšia položka. No tým, že sa snažím z mojej stravy pomaličky vystrnadiť cukor lebo mám na ňom celkom serióznu závislosť, snažím sa tieto veci obmedzovať na minimum. Držte palce.!!! Lebo zatiaľ mi to moc nejde.

Po pár rokoch mám zas konečne krátke vlasy. Teda…. O poznanie kratšie než som nosila posledné roky. A plánujem ich ešte skracovať. Teraz sa cítim pri pohľade do zrkadla ako JA💕

Konečne som si dala piercing do ucha. Prepichli mi ho na dvoch miestach. A na to aký som mala strach z ihiel a z bolesti som bola prekvapená ako to takmer vôbec nebolelo a aký pocit šťastia mi to prinieslo. Obyčajná dierka v uchu. Teda obyčajne dve dierky. Veľké plus bol určite profesionálny prístup zamestnancov štúdia Hell kde som sa cítila viac než príjemne. Všetko som dostala dopodrobna vysvetlené, každý s kým som sa stretla bol priateľsky a celý úkon prebehol raz dva. Takže veľké ďakujem ešte raz. Kto je z Prahy a nevie kam na piercing tak odporúčam všetkými desiatimi.

vegan petra

Zmenila som môj blog z anglicky/slovenského len na slovenský a teraz sa mi páči oveľa viac. Je prehľadnejší a celkovo sa mi chcú články teraz písať viac. Ono tak nejak celkom som ostala aktívnejšia čo sa týka sociálnych sietí 😀. Všimli ste si? Myslím tým hlavne môj blog a Instagram. Facebooková aktivita je je stále trošku slabšia (pridám sľubujem) a Youtube som nejak dočasne opustila. Lepšie sa cítim za klávesnicou než pred kamerou v poslednej dobe. Neznamená to, že videá už vôbec nikdy nebudú ale teraz ich veľa asi nečakajte. A čo sa týka anglických článkov neskončili v koši. Našli si krásny nový domov na Tumblr kde pridávam články a recepty podobné ako sem na blog. Ak chcete vidieť stačí kliknúť na toto zelené SEM.

vegan petra

Nejak som sa rozbehla a tak asi budem robiť tieto updaty za kratšie obdobie aby som vás potom vždy nezahltila. Na záver už len pár vecí v bodoch.

Takže :

  • skvelý hummus majú aj v Cobre na Prahe 7. Ako bonus najlepší domáci chlebík aby som kedy jedla. (a skvelé biele vínko)
  • investovala som do Bitcoinu a zatiaľ zarobila už 20€ 😉 Veľká kšeftárka bude zo mňa 😀
  • Vegánske Hody ma zase raz nesklamali a konečne som mala možnosť ochutnať gyozu z bratislavského bistra Foodstock
  • Veggie Náplavka by bola tiež skvelá keby som nedorazila až o štvrtej kedy bolo takmer všetko zjedené. Heh. Do budúcna sa musím polepšiť a prísť skôr. Ale ten jeden kúsok pizze, ktorý sa mi podarilo kúpiť bol vynikajúci. 🍕👌

veggie naplavka vegan petra

Tak a to by bolo na teraz asi všetko. Užívajte každý deň a snažte sa sústrediť na to pekné čo tento svet ponúka. Teraz keď svieti slniečko je to oveľa jednoduchšie. Vidím to sama na sebe. Dajte mi vedieť čo nové ste skúsili v poslednej dobe vy. Čo Vás milo prekvapilo. Z čoho ste sa poučili alebo aký úspech máte za sebou. Budem veľmi rada keď so mnou začnete viac komunikovať a vytvoríme si tu priateľskú komunitu. 💕

Majte krásny deň.
Teším sa na Vaše postrehy.

Zatiaľ zdraví,

(pozitívne naladená) Petra

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.