Ovsená kaša – zázrak na tanieri, ktorý si zamilujete

Ovsená kaša je tým najlepším začiatkom každého dňa.

Za mňa momentálne to najlepšie jedlo na raňajky je práve ovsená kaša. A to hneď z niekoľkých dôvodov.

  • je chutná
  • cenovo dostupná
  • neskutočne rýchlo hotová
  • na dlho zasýti
  • podporuje trávenie
  • môžete sa s ňou vyhrať podľa toho na čo máte chuť
ovsená kaša, cornflakes, mrazené maliny a mak
ovsená kaša, cornflakes, mrazené maliny a mak

Jednoducho môže byť každý deň úplne iná a nepreje sa. Oh a aby som nezabudla … je plná všetkých skvelých vecí ktoré vaše telo potrebuje. Množstvo vitamínov, minerálov, vlákniny a iných prospešných látok závisí od toho čo presne si na ňu prihodíte.

ovsená kaša s jablkami a škoricou
ovsená kaša s jablkami a škoricou

Základom sú ovsené vločky. Úplne lacná záležitosť. Moja klasika je uvariť si ich v ryžovom, sójovom alebo akomkoľvek inom rastlinnom mlieku. Môžete použiť hotové krabicové (napr. ryžové, mandľové či kokosové) alebo  mlieko v sušenom stave (sójové či pohánkové), čo je tá lacnejšia varianta. Pravidlom u mňa býva takisto už počas varenia si tam prisypať chia semienka. Niekedy aj sušené hrozienka.

A keď je kaša dostatočne hustá tak ju len prelejem do nejakej príhodnej misky. Najlepšie takej, čo bude dobre vyzerať na instagramovej fotke 😀 .

A potom sa začína to pravé čarovanie.

ovsená kaša
ovsená kaša, hrozienka,chia semienka, stolové hrozno, strúhaný kokos a vlašské oriešky

Teraz to závisí od nálady, chute alebo podľa toho aké zásoby doma práve mám. Vždy sú to nejaké oriešky alebo semienka (poväčšine oboje). Ovocie : čerstvé, mrazené či sušené… hranice neexistujú. Preto som vyššie napísala, že začína čarovanie, lebo niekedy si pripadám ako čarodejnica čo mieša svoj elixír a hádžem tam čo nájdem 😀 a všetko to vždy spolu tvorí výborný výsledok. Množstvo kombinácií je naozaj neobmedzené.

Niekedy prekvapím aj sama seba s tým čo vytvorím. Občas si ingrediencie pekne naaranžujem a poukladám na svoju kašu, inokedy len sypem jednu surovinu cez druhú. Tak či onak skvelá chuť je zachovaná. A dobre to vyzerá tiež vždy!

ovsená kaša
ovsená kaša s ovsenými otrubami, škoricou, mrazeným ovocím, banánmi, chia a ľanovými semienkami

Takže ovsená kaša kľudne aj každý deň! Určite skúste. Garantujem, že sa vám len tak skoro nepreje. Ja si ich idem už asi mesiac a zatiaľ ich stále nemám dosť. To môžete vidieť aj na mojom instagrame vegan_petra ,  kde pribudne nová kreácia takmer každý deň. Pokiaľ dáte follow už vám žiadna neunikne 🙂 . Takisto som pred časom urobila video, v ktorom vám ukazujem výber top jesenných raňajkových kaší. Nájdete ich na mojom YouTube kanáli VeganPetra.

Zatiaľ vám len želám pekný deň a dobrú chuť !

ovsená kaša
ovsená kaša, chia semienka, hrozienka, jablko a mleté vlašské orechy

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

2 Replies to “Ovsená kaša – zázrak na tanieri, ktorý si zamilujete”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.