Na šalát v Prahe skočte do GREEN FACTORY

Šalát nie je zrovna jedlo, ktoré by patrilo medzi moje časté pokrmy. Ako príloha kedykoľvek no ako hlavné jedlo veľmi zriedkavo. Tento týždeň ma však kamarátka vzala do Green Factory a poviem vám, že som si pochutnala.

Jesť šalát ako hlavné jedlo je vec ktorú skoro nikdy nerobím. Ale keď sa naskytne možnosť medzi tú všetku zeleninu prihodiť olivy, cícer (cizrnu) či avokádo, to už je o niečom inom. Šalatéria Green Factory ma milo prekvapila. Síce to nie je veágnsky podnik ale aj vegán sa tam naje kráľovsky. Väčšina mojich priateľov sú nevegani a tak často hľadáme kompromisy keď rozmýšľame o tom kam skočiť na jedlo. A tak ako moji priatelia chodia so mnou do vegánskych podnikov ani ja sa nebránim navštíviť nejaký ten ich. Ak si tam samozrejme mám z čoho vybrať.

V Prahe sa nachádza hneď niekoľko pobočiek Green factory. Celkovo ich je až šesť. Ja som navštívila tú v Butoviciach. Ako sme vošli, naskytol sa mi  pohlaď na celkom dlhý rad ľudí čakajúcich na svoj šalát. My sme tam zavítali v čase obeda takže nečudo, že bol nával. Rad sa však pohýnal celkom rýchlo a dlho sme nečakali. Taký všežravec si tu vyberie z množstva hotových šalátov. Vegan nie. Ja som však bola milo prekvapená možnosťou vyskladať si šalát podla vlastných predstáv.

V ponuke boli štyri druhy listových šalátov z ktorých ste si mohli vybrať dvoj-kombináciu ako základ a k tomu si nahodiť štyri prísady v základnej cene. Ak ste chceli prísad viac za každú sa doplácalo pár korún. V ponuke bola snáď všetká klasická zelenina. Uhorky, paradajky, paprika, kukurica, cibuľa atď.

Milo ma prekvapilo, že v ponuke sa našiel aj cícer. To bola jasná voľba. A samozrejme avokádo nesmelo chýbať. To bolo nacenené trošku viac než iné položky ale čert to ber! Milovníka avokád ako som ja to veru neodradí.

Ďalej sa dal pridať ešte dresing no žiaden z nich vegan nebol. A ešte nejaké veci ktoré rozpisovať nebudem lebo do mojej stravy tiež nepatria.

Môj výsledný šalát sa skladal z rímskeho šalátu a ešte nejakého, ktorého meno som už zabudla 😀 . Cícera ako som už spomínala, olív, uhorky, kukurice a avokáda. Avokádo zároveň výborne poslúžilo miesto dresingu. Keď ste si vybrali všetky šalátové ingrediencie u prvého pracovníka, druhý vám ich nasekal špeciálnymi nožmi aby sa všetko krásne spojilo a premiešalo. Tými nožmi ale sekajú jeden šalát za druhým. Takže ja som ich hneď poprosila aby ich najskôr umyli, lebo tam nechcem mať žiadne masové či syrové kúsky. Nebol to žiaden problém a slečna nože hneď umyla. Tak sa nebojte čokoľvek si vypýtať. Ľudia to radi spravia keď s nimi slušne komunikujete.

skvelý šalátik v Green Factory
skvelý šalátik v Green Factory
salát
šalátové zátisie
originálne sedenie na hojdačkách
originálne sedenie na hojdačkách
môj šalát
môj šalát
chutilo
chutilo
interiér
interiér
hojdačkové sedenie
hojdačkové sedenie
green factory Praha
green factory Praha

Môj šalát bol veľký a sýty. Nečakala som, že sa tak dobre najem zo šalátu. Takže za mňa má Green Factory palec nahor. Ďalším veľkým plusom bol interiér. Hneď ma zaujalo sedenie na hojdačkách, ktoré sme si s kamarátkou aj vyskúšali. Bola to sranda a zároveň milé oživenie. Najradšej síce navštevujem čisto vegánske podniky no sem ešte určite zavítam 🙂 .

V ponuke boli dve veľkosti šalátu a ja som si dala tú veľkú. Celý obed ma teda vyšiel na 124 Kč (4,68 €)

Presná adresa podniku je: Green Factory, Bucharova 13, 11000 Praha 1

Dobrú chuť!

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.