Moment – recenzia

Dnes článok zo série recenzií na reštaurácie. Plánujem ich robiť celkom dosť. Väčšinou z čisto vegánskych reštaurácií, ale objavia sa tu aj miesta v ktorých je možnosť dať si niečo rastlinné aj keď to miesto primárne na tento štýl stravy zamerané nebude. Miesta ako napríklad Manifesto Market.

Dnešný výber padol na jednu z mojich najobľúbenejších vegánskych reštaurácií v Prahe a to Moment.

moment praha vegan petra

Nájdete ho na ulici Slezská, číslo 62. Keď pôjdete metrom stačí vystúpiť na Jirího z Podebrad, prejsť krížom cez park a Moment hneď uvidíte.

Pokiaľ je pekné počasie môžete si posedieť na hojdačke pred vchodom. Ak preferujete interiér máte možnosť vybrať si sedenie v jednej z dvoch celkom veľkých miestností a jednej malej chodbičky. Zariadenie podniku je útulné a jednoduché. Nedávno to tam dokonca trošku zrenovovali.

Jedlo je na výber z niekoľkých sekcií. Predjedlá, raňajky, sladké, hlavné jedlá, burgre a iné. A vo vitríne pri vchode je každý deň pripravených niekoľko čerstvých koláčov. Tie im naozaj idú. Mrkvový,  čo som ochutnala naposledy mi vyrazil dych.

Zatiaľ som neskúsila všetko z jedálnička, nakoľko už mám svoje osvedčené klasiky, ktoré mi chutia a tak si ich dopriávam opakovane. Moji favoriti sú určite hummus, wrap s (vajíčkovou) tofíčkovou pomazánkou a palacinky s tou najlepšou domácou rastlinnou šľahačkou pod slnkom.

moment praha vegan petra

moment praha vegan petra


Na pitie si môžete dopriať lahodnú kávu s rôznymi druhmi rastlinných mliek, flaškové nápoje, kvalitné sypané čaje alebo nejakú z domácich limonád. Môj favorit je kapučíno s ovseným mliekom.

Obsluha je vždy veľmi priateľská a milá. Často krát tam stretnete pod stolom sediace psíky, na ktoré vždy čaká miska čerstvej vody niekde pri dverách. A to sú aj jediné tvory, ktoré tu v kožuchu uvidíte. Je tu prísne zakázaný vstup v kožušinách, čo sa mi veľmi páči a zároveň dáva úplnú logiku. Keď vlastníte vegánsky podnik a nejete zvieratá nedáva zmysel pustiť si sem niekoho kto ich nosí ako svoj odev, čo je asi ten najväčší prejav bezohľadného správania sa k nim.  Dokonca som raz bola svedkom toho ako takto odetú pani čašníci vypoklonkovali von z dverí hneď čo do nich vstúpila. Samozrejme vo všetkej slušnosti a s vysvetlením prečo ju neobslúžia.

Moment je už pomerne známy podnik a preto ak sa sem budete chcieť vybrať cez víkend odporúčam zarezervovať si miesto. Je totiž možné, že v nedeľu v čase obeda si veru nesadnete.

Aby ste sa dobre najedli aj s predjedlom a dezertom ako sa patrí budete potrebovať cca 400 korún čo je asi  15,52 EUR pri dnešnom kurze. (1.10.2018) Ja som si tam zarátala aj pitie a kávu, ale je len na vás koľko si toho chcete dopriať takže cena môže byť o poznanie nižšia 😊. Ja si v prípade dobrého jedla rada doprajem z času na čas niečo extra.

Upozorňujem, že kartou tu nezaplatíte a preto majte prichystanú dostatočnú hotovosť, aby sa vám nestalo že budete musieť utekať hľadať bankomat.

Aj keď som už navštívila mnoho vegánskych reštaurácií a podnikov Moment rozhodne patri medzi prvé priečky a často krát sem beriem svojich či už vegánskych alebo bežne sa otravujúcich kamarátov. Zatiaľ som počula len chválu.

Aby som nezabudla. Okrem stáleho jedálnička tu denne nájdete aj menúčka. 👌 Ja som ich zatiaľ neochutnala takže nemôžem zhodnotiť. Preto tam skočte vy a dajte mi vedieť 😉.

moment praha vegan petra

moment praha vegan petra

moment praha vegan petra

Ich oficiálnu web-stránku aj s kompletným menu nájdete TU

Poznáte Moment? Ak áno dajte mi vedieť čo vám tam chutí najviac a akú ste mali skúsenosť s týmto podnikom. Ak nie určite odporúčam zájsť tam a ochutnať nejaké z ich jedál.

Na dnešok sa lúčim a želám pekný deň.

Petra

4 Replies to “Moment – recenzia”

  1. Spätné upozornenie: MANIFESTO MARKET Praha - Vegan Petra

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.