MANIFESTO MARKET Praha

Ďalší článok zo série KDE SA NAJESŤ/ KAM NA DRINK je o mieste zvanom MANIFESTO MARKET. Ako už názov naznačuje ide o akési trhovisko. Ale nie len také obyčajné. Trhovisko veľmi dizajnové, moderné, v ktorom sa spája vyberaná gastronómia so streetfoodom, kvalitným pitím a dobrou atmosférou.

Ja som si Manifesto Market zamilovala na prvý pohľad. Doslova. To čo na vás čaká na Florenci v srdci Prahy nenájdete široko ďaleko.

Manifesto Market

Na adrese Na Florenci, 110 00 Praha-Nové Město nájdete komplex pozostávajúci z niekoľkých čiernych kontajnerov. V každom z nich nájdete bistro, obchodík alebo bar. Nachádza sa mierne mimo hlavnú cestu no ak vystúpite na zástavke Masarykovo Nádraží a vydáte sa následne po ulici Na Florenci nezaberie vám to viac než pár minút.

Mnifesto zimné nevyzerá ako Manifesto letné a naopak. Čo považujem za ďalšie PLUS. Menia sa nielen obchody a reštaurácie ale aj celkový vizuál. V lete sa pomedzi stánky tiahne dlhý rad stolov a lavičiek kde všetci spolu sedia a vychutnávajú to svoje vybrané jedlo či drinky. Ponad nich je natiahnutá slnečná zástena z niekoľkých menších plachiet.Kde tu sú rozmiestnené rastliny a niekoľko pestrofarebných stolíkov so stoličkami .

Manifesto Market
Manifesto Market

Zima naopak ponúka posedenie pri malom ohnisku a niekoľkých horákoch rozmiestnených rôzne po celom areáli objektu. Veľký stôl mizne a na jeho ploche sa objavuje niekoľko malých drevených stánkov ponúkajúcich ručne vyrobené šperky, vianočné ozdoby aj oblečenie. Z takmer každého stánku vonia iný vianočný punč či varené víno. Pribudli VIP Iglu boxy do, ktorých ak si chcete sadnúť potrebujete rezerváciu. Zimnú a hlavne vianočnú atmosféru umocňujú všade prítomné svetielka, čečina, imelo a stromčeky.

Manifesto Market
Manifesto Market
Manifesto Market
Manifesto Market

Z jedla je toho na výber veľa. Je to miesto, ktoré si zakladá na kvalite a myslím, že svojich predávajúcich si vyberajú veľmi pečlivo. Nie toto miesto nie je zamerané primárne na vegánskeho zákoazníka, no svoje si tu nájde aj on.

Ako som povedala, reštaurácie sa menia a to čo som mala možnosť ochutnať v lete som tu v zime už nenašla. Vtedy sme si s kamarátkami naozaj neskutočne vychutnali falafel, hummus v pite, zeleninu a fakt skvele nakombinované jedlo zo stánku KAPARA. Doladili sme to hranolkami z FAENCY FRIES a boli viac než spokojné. Hranolky ostali a tak som si ich s pohárom horúceho GinTonicu od Double Dutch dopriavala aj v zime. A musím povedať, že majú ten najúžasnejší vegan dresing ever. Utekajte vyskúšať!!

Manifesto Market
Manifesto Market
Manifesto Market
Manifesto Market
Manifesto Market
Manifesto Market

Viac vegánskych jedál som zatiaľ neskúšala a ani nehľadala. Ale verím, že v nejakom ázijskom či mexickom stánku by som nemala problém. Hlavné je nebáť sa aj opýtať a skúsiť dostať niečo čo v menu nie je.

Na záver mi len ostáva povedať, že je to miesto v skutku unikátne a oplatí sa ho vidieť. Ak chcete vedieť čo stojí za zrodom tohto projektu a iné zákulisnosti tu je odkaz na ich WEB. Nemá zmysel vám to tu prepisovať 🙂

Oh a aby som nezabudla. Keš nechajte doma. Berú totiž len karty.

Tak čo? Boli ste už alebo sa po prečítaní tohto článku chystáte? Dajte mi vedieť.

A my sa vidíme buď na INSTAGRAME alebo pri ďalšej recenzii. Medzičasom si môžete prečítať o mojich obľúbených reštauráciách MOMENT alebo
FORKY’S.

Zatiaľ!

Vaša Petra.

7 Replies to “MANIFESTO MARKET Praha”

    1. Presne tak! Ja milujem to, že už všade (takmer všade) rátajú aj s vegánmi a nejaké tie options tam máme na výber. A keˇje dobrý hummus mne viac ani netreba 😀

    1. ďakujem. To ma veľmi teší, že na základe môjho článku pôjdeš Manifesto navštíviť. Určite nebudeš ľutovať 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.