Len ďalšia vegánka ? nie tak celkom …

Áno som vegánka. Takže to už sme si ujasnili. Mám to napísané v nadpise , v úvode k  článku , v názve blogu a pravdupovediac niekedy aj na čele. Teda aspoň mám ten pocit.

Viete ako sa o nás vegánoch hovorí , že to každému koho spoznáme hneď vyklopíme ? Tak sa musím priznať že občas je to pravda. Niekedy celkom neúmyselne . Inokedy to jednoducho vyplynie z rozhovoru. Tak ale nepovedz to hneď , keď každý vkuse melie len o jedle 😀

typycká vegánka len by jedla a jedla
Banány na kilá

Jedlo je proste topka. Takže sa ani nečudujem. Ak nie ste jedným z nás tak asi neviete čo vlastne jeme. Hej hej.. vraj kamene, šalát a občas nejakú tú mrkvu. To už som počula . Je to trošku skreslená predstava. Ale nebojte sa . Ja a môj blog sme tu preto aby sme vás z omylu vyviedli. Som síce vegánka ale rozhodne nepatrím k tým ktorých uspokojí miska zeleninového  šalátu. Ani dve!!

Milujem jedlo. Od nákupu, vymýšľania receptov , varenia až po jedenie. Tá záverečná fáza mi ide veľmi dobre.

Vegánka som už takmer dva roky no pohrávala som sa s touto myšlienkou už dávno. V podstate odkedy som prestala jesť mäso. A to bolo už kedysi v dávnych dobách . Presnejšie začiatkom roku 2010. Odvtedy som bola striedavo vegánka , vegetariánka , vegánka a zas dookola. Nechcem tu rozpisovať celú históriu , to si nechám na nejaký samostatný článok. Toto je len pár krátkych slov na úvod.

Tak poďme ďalej uvádzať . Čo by som vám o sebe povedala? Asi najprv to , že som vegánka …. nie nie robím si srandu. To by som vám nespravila. O tom som už mlela dosť , chápem je vám to viac než jasné.

Teda ešte raz a v skratke.

Meno : Petra, pohlavie : žena, vek : 28,  nálada : viac než dobrá … Miesto pobytu neuvádzam lebo to sa mení. Tak vám to poviem aspoň v rámci krajín. Teraz som na Slovensku. No prišla som sem po viac než štyroch rokoch , ktoré som strávila v Rakúskom meste Linz . Doma si dávam malú pauzičku .. odhadujem ju tak na dva mesiace (jeden už je za mnou ) a potom idem zase ďalej. Tentokrát mám v hľadáčiku Prahu. Lebo Praha bola moja láska na prvý pohľad. Na ako dlho to sa uvidí. Moje plány sa stále menia 😀

Ale všetko smerujem k tom u aby som bola šťastná a so svojím životom spokojná. Aj preto sa sťahujem a behám po svete. Lebo to šťastie hľadám. A už som ho veľakrát stretla. Vlastne aj práve teraz prežívam fakt šťastné obdobie.

Ďalej vám prezradím , že som taká samozvaná umelkyňa . Heh. Možno trošku nadnesené označenie. V podstate som len obyčajná osoba čo miluje niečo tvoriť. Rada kreslím , vymýšľam , píšem. Alebo točím a strihám videá. Vidíte to som ešte nespomínala . Točím videá na YouTube . O vegánstve samozrejme. Ale nie len o tom. Tak sa tam mrknite. Môj youtube kanál Vegan Petra sa na vás bude tešiť. Samozrejme to platí pre tých čo najskôr objavili blog než YouTube. Tí čo ste prišli z Youtubu vitajte, vy už viete o čom je reč 😀

Vravela som pár slov na úvod . Tak by som to asi pre dnešok uzavrela. Teším sa kedy vám niečo ďalšie napíšem. Lebo ako už viete ,  písanie milujem. Zatiaľ  pozrite aj môj instagram .

Idem sa teda napiť vody a zahryznúť sa do nejakej mrkvy. Keď už som tá vegánka.

Majte sa 🙂

 

 

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

2 Replies to “Len ďalšia vegánka ? nie tak celkom …”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.