FORKY’S – bistro a reštaurácia – Recenzia

FORKY’S je ďalším z podnikov, ktoré som sa pre vás rozhodla zrecenzovať. Spolu s MOMENTom patria medzi mnou najnavštevovanejšie vegánske reštaurácie v Prahe.

Moju priazeň si získali vždy skvelým jedlom, kvalitnými potravinami a dokonalými kombináciami chutí. Ako to u mňa býva zvykom neochutnala som ešte všetko, ale z toho čo som skúsila som si hneď vybrala obľúbencov.

Jedného vám predstavím hneď. Je ním SEITAN KEBAB WRAP. Pozostáva z perfektne okoreneného seitanu, kapusty, rajčiny, cibule a domácej omáčky. Všetko v jemne zapečenej tortile.

FORKY’S forkys vegan petra

Forky’s, mňa ste si získali na prvé ochutnanie.

Síce nemám skúsenosť z jedenia „ozajstného“ kebabu no táto varianta je taký zážitok, že ani neľutujem tú chýbajúcu možnosť zrovnania. Milujem, keď sa podniky vedia s chuťou jedla vyhrať.

NA POZADÍ FORKY’S

Bistro a reštaurácia, ktorá vznikla s cieľom ukázať všetkým, že si môžu vychutnať dokonalé jedlo bez potreby využitia živočíšnych produktov. Zamerali sa ako na nutričnú a chuťovú stránku jedla tak aj na tú ekologickú. Na jedlo so sebou používajú 100% ekologicky odbúrateľný obal bio-plast
vyrobený výhradne z rastlinnej biomasy. Ak vás táto tematika zaujíma viac stačí pozrieť na ich web.

Dnes majú už tri pobočky a tešia sa ohromnej popularite. Sú to BRNO, PRAHA a TRNAVA. A som presvedčená, že do budúcna to neostane len pri týchto troch mestách. Ja som zatiaľ navštívila pražskú (nespočetne krát) a brnenskú (v ešte starých priestoroch).

Jedlo, ktoré ponúkajú majú rozdelené do niekoľkých kategórií. Super misky, Ázijské misky, Burgre, Vybrané špeciality, pílohy ako hranolky a neskutočne chutné domáce omáčky, Wrapy a aj mnoho iného mimo stálej ponuky (ako napríklad domáce makové buchty!!!).

Viete si vybrať aj zdravé aj fast-foodové varianty. Je to len na vašich preferenciách. Celé menu prikladám nižšie. Požičala som si ho priamo z oficiálnej stránky, ktorú FORKY’S prevádzkuje. Stačí kliknúť SEM ak sa chcete o nich dozvedieť viac.

FORKY’S vegan petra

V Prahe ich nájdete na Veleslavínovej 93/10. Stačí z metra vystúpiť na STAROMESTSKEJ. Pešo už je to len kúsok. Privíta vás krásny interiér rozprestierajúci sa na dvoch podlažiach. V letných mesiacoch odporúčam vziať si jedlo so sebou a zjesť ho s kamarátmi na Náplavke. Ideálne pri západe slnka. Nie je fakt  nič lepšie.

V Brne ich nájdete na adrese Jakubské náměstí 1, v Trnave na Rybníkovej ulici číslo 578/12.

Na záver prikladám ukážku všetkého, čo som zatiaľ vyskúšala. Varujem však, že ak to teraz zrolujete až dole budete nútený do jednej z ich pobočiek sa vybrať. Sorry but not sorry.

FORKY’S forkys vegan petra
FORKY’S forkys vegan petra
FORKY’S forkys vegan petra
FORKY’S forkys vegan petra
FORKY’S forkys vegan petra
FORKY’S forkys vegan petra
FORKY’S forkys vegan petra

Ak sa vám páčila táto recenzia pozrite aj recenziu na reštauráciu MOMENT či kaviareň VNITROBLOCK.

Na dnes sa lúčim a želám krásny deň.

Petra

One Reply to “FORKY’S – bistro a reštaurácia – Recenzia”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.