Burger , hranolky a iné pecky vo FrontFoode (a k tomu všetko z rastlín)

Burger !!!!  hmmm mňam. Ale bez mäsa ? To ako ? nuž veľmi jednoducho.

tofu burger s hranolkami
hranolky a jarné závitky , tofu burger s kôprovou omáčkou

V dnešnom článku vás chcem so mnou zobrať do môjho obľúbeného podniku v Linzi. Keď som žila v Rakúsku milovala som to tam. Je to vlastne fast food ale ako jediný tu je 100% ne vegánsky .

Front Food, Fast food reštaurácia v Linzi
Front Food, Fast food reštaurácia v Linzi

Pokiaľ tento článok číta vegán je mu to jasné , no pokiaľ nevegán asi sa pýta ako je to možné , že jeme burgre. No a vysvetlenie je úplne prosté. Dnes sa dá všetko nahradiť a urobiť z množstva iných surovín. Či už je to šošovica, fazuľa či iné strukoviny na burger. Tofu či seitan ako náplň do kebabu či wrapu. Sója  a množstvo ďalších vecí na výrobu omáčok… No a hranolky sú zo zemiakov čiže rastlinná strava ako vyšitá 😀 Zvieratá nejeme. Ani nič z nich.. No to vôbec neznamená, že sa musíme o niečo pripravovať. Skrátka to len robíme inak. Bez krutosti.

donner so seitanom
Donner so seitanom , zeleninou a kôprovou omáčkou
burger so syrom a hranolky
Cheeseburger , hranolky a vyprážané sójové kúsky

Síce to nie je práve ukážková zdravá strava , ale každý z nás občas zhreší. A keď už to má byť nech to stojí za to.

Za tie dva roky čo som tam chodila som ale nestihla vyskúšať všetko z menu. Ja som totiž typ človeka , ktorý keď si niečo obľúbi tak to je stále dookola a nemá nejakú extra potrebu skúšať ďalšie veci z ponuky. Fakt len raz za čas. Takže keď som tam prišla boli to buď hranolky a jarné závitky či smažené sójové kúsky. Alebo pirátsky burger , čo bolo vlastne vysmážané tofu v mäkkej žemličke s ľadovým šalátom a skvelou kôprovou omáčkou. No a posledný polrok pridali do ponuky donner. Čo bola vlastne jedna mega žemľa v ktorej bol grilovaný seitan , cibuľa , čili , šalát , čerstvá uhorka , paradajka a samozrejme zas tá ich skvelá kôprovka. Ná tú môžem v kľude skladať ódy lebo ako tá bola dobrá to sa nedá opísať.

Ale z času na čas som skúsila aj niečo iné no aj tak som sa vždy vrátila k svojím klasikám. Určite to poznáte. Keď je niečo skvelé načo hľadať niečo iné.

 

čoko cupcake
čokoládový a malinový cupcake
malinový cupcake
Malinový cupcake s čoko posýpkou

Kto miluje sladké tiež nebude sklamaný. Je si z čoho vybrať. Tri druhy muffinov a dva druhy cupcake-ov. Za mňa vyhráva malinový. Dobrotááááá . A veliká. Fakt neverili by ste aký je ohromný.

Dúfam ,že som vám spravila chute a pôjdete vo vašom okolí pohľadať nejaký vegánsky burger shop či kebabáreň. Skrátka miesto kde si môžete v pohodičke užiť skvelú chuť všetkého čo sa ponúka.

A ak budete niekedy v Linzi Front Food určite neobíďte. A kľudne povedzte , že vás posielam. Majiteľ je veľmi milý chlapík, ktorý je sám už 12 rokov vegánom. Ja osobne som tam vzala každého zo svojich známych a aj všetkých kamošov čo ma v Rakúsku navštívili. Nikto si nesťažoval…. a mimochodom, nikto z nich nebol vegán.

Na mojom youtube kanáli nájdete aj video kde si pochutnávam práve na donneri . Pozri tu.

A aby som nezabudla určite pozrite aj FB stránku Front Foodu 🙂

see you…

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

One Reply to “Burger , hranolky a iné pecky vo FrontFoode (a k tomu všetko z rastlín)”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.