Ako byť šťastný – 5 účinných tipov, ktoré zaberajú

Ako byť šťastný, tým sa určite z času na čas zaoberá každý z nás. V dnešnej rýchlej dobre plnej stresu, problémov, sociálnych sietí a porovnávania sa s inými je to niekedy ťažké. Ale nemusí byť! Stačí ovládať zopár trikov ako si náladu zlepšiť a žiť lepší a tým pádom aj šťastnejší život.

Ja som pre vás pripravila 5 účinných tipov, ktoré mám odskúšané sama na sebe a pevne verím, že budú fungovať aj u vás.

Ako som už spomínala v dobe kedy každý z nás vysí niekoľko hodín denne na sociálnych sieťach máme tendenciu sa navzájom porovnávať s ľudmi, ktorých vidíme. Či už sú to ľudia, ktorých poznáme alebo len niekto koho obdivujeme. Chtiac či nechtiac porovnávame to čo máme, s tým čo má niekto iný a bohužiaľ často dochádzame k záverom, že sme nešťastný lebo nemáme to čo oni. Či už sú to peniaze, určitý úspech v práci, vzťahy, vzhľad  alebo možnosť slobodne cestovať po svete. Vždy sa niečo nájde a niekto naozaj nevie ako byť šťastný a ako to všetko spracovať. Účinná zbraň proti takémuto zmýšľaniu je hneď v bode č.1, ktorý považujem asi za najdôležitejší zo všetkých. Takže bez nejakého okolkovania poďme na to.

Verím a dúfam, že sa sa inšpirujete a niečo z toho začnete aplikovať do svojho každodenného života. Sú to v podstate všetko maličkosti, ktoré ale nemalou mierou dokážu prispieť k veľkým zmenám.

1.DENNÍK VĎAČNOSTI

Denník vďačnosti je asi tým najúčinnejším spôsobom ako si navodiť dobrú náladu a ako byť šťastný. A ako je už z názvu asi jasné ide o denník. Aj keď nie úplne obyčajný. Môže to byť síce obyčajný zošit ako do školy alebo si na to môžete vyčleniť tú najkrajšiu písanku na svete. To v tomto prípade ale hlavnú rolu nehrá. Prím má obsah a teda to, čo do neho napíšte. Ako som už vyššie spomínala, že máme všetci tendenciu určitým spôsobom sa porovnávať so svetom okolo nás ja vás chcem donútiť sa zamyslieť NIE nad tým čo NEmáte ale práve nad tým čo máte. Fakt. Vezmite si zošit a pero ale pred tým než začnete písať tak sa na pár minút poriadne zamyslite.

Chcem aby ste si uvedomili všetky veci, ktoré vo svojom živote máte a môžete byt za ne vďačný.

Ak to máte začnite písať. Naozaj všetko čo vás napadne. Môžu to byť veľké dôležité veci ale aj úplné maličkosti. Napríklad: že máte kde bývať, máte si za čo kúpiť jedlo, že máte dobrú prácu, skvelú rodinu, dobrého priateľa, sestru, kamarátku, že svieti slnko, že žijete v slobodnej krajine, že sú k vám ľudia pozorní, úspechy ktoré ste dosiahli a tak ďalej a tak ďalej. Zoznam vecí je nikdy nekončiaci. A keď sa zamyslíte zistíte, že zrazu toho máte oveľa viac než by ste si mysleli. Toto cvičenie môžete praktizovať denne alebo len z času na čas. Všetko ako vám vyhovuje. Ale môžem garantovať že vďačnosť je tým najdôležitejším vďaka čomu bude váš život mnohonásobne šťastnejší.

LEBO nie sú medzi nami len tí ľudia čo sú pred vami a majú všetko čo obdivujete. Na svete je aj kopa ľudí, ktorí snívajú práve o živote aký žijete vy a dali by čokoľvek aby si s vami vymenili miesto. Na to nezabúdajte a vážte si čo máte.

2. HUDBA

Hudba je liek ako sa hovorí a ja s tým na sto percent súhlasím. Hudba má akúsi zvláštnu moc vplývať na naše emócie a robiť život krajším. Pre mňa je to neskutočný spúšťač dobrej nálady. Takže aj keď to možno znie úplne banálne, hudba dokáže privodiť pocit šťastia. Ja každý deň počúvam hudbu, spievam si, tancujem po byte  alebo len tak počúvam svoje obľúbené pesničky. Aj vám odporúčam. Stiahnite si svoje vypalovačky do mobilu či MP3 prehrávača, počúvajte rádio v aute, spravte si párty sami pre seba uprostred kuchyne, počúvajte ju cestou do školy či práce. Jednoducho tancujte, bláznite sa, žite.

Nech už je to čo vás dostane do nálady čokoľvek, nehanbite sa. Nech už je štýl hudby akýkoľvek, nech sa vám páčia úplné hlúposti, na tom nezáleží. Ide o vás. O vašu radosť, o váš dobrý pocit. Treba sa vedieť odviazať a užiť si každý moment 🙂 . Hudba má tú moc tak jej dajte šancu.

3. JEDZTE LEPŠIE

HAH!!!  Áno ja viem. Zas to jedlo. Ale nebojte sa nejde teraz o žiadnu vegánsku propagandu. To ako byť šťastný ale súvisí aj s jedlom. Spomeňte si čo stará mať vravievali, že láska ide cez žalúdok. Tak ja si vravím prečo nie aj šťastie dokelu! A ono to tak fakt je. Je dôležité ako sa stravujete. Ale to už viete. Ja vám len radím aby ste do svojho jedálnička zaradili viac potravín bohatých na vlákninu a jedli tie, ktoré majú vysoký obsah vody. A to je hlavne zelenina, ovocie, obilniny, ovsené vločky a iné veci tomu podobné. Tým že sa trávia podstatne rýchlejšie telo nepotrebuje vynaložiť toľko energie na ich trávenie a vám ostane viac síl a energie na robenie vecí, ktoré máte radi a robia vás šťastnejšími. Chápete ten súvis??? Dúfam, že hej. Mne to dáva dokonalý zmysel 😉 .

4. SPRÁVNY VÝBER PRIATEĽOV

Zas sa opriem o jeden výrok, ktorý som už nespočetne veľa krát počula a môžem s ním len súhlasiť. Jeho znenie je, že sme priemerom piatych ľudí s ktorými trávime najviac času. A je to pravda. Preto je veľmi dôležité venovať výberu priateľov viac pozornosti.

Ľudia okolo nás sú našim zrkadlom a my sme zrkadlom pre nich.

Tak sa dobre pozrite, či to čo vidíte je to pravé. Či to čo vidíte je to aký chcete byť. Nehovorím, že máte začať vyhadzovať zo svojho života ľudí ako staré ponožky len tak bez mihnutia oka. Ale človek sa mení, vyvíja, stále sa učí niečo nové a ako sa mení svet okolo neho na základe toho všetkého mení sa aj on. A niekedy sa stane, že ten s ktorým ste si kedysi rozumeli je niekde úplne inde ako vy. Ja sa riadim pravidlom radšej mať v živote menej dobrých priateľov ale za to takých s ktorými si navzájom rozumieme a sme na tej istej vlne. Vy nemusíte zo svojho života vyhadzovať nikoho. Ale treba si dobre vybrať koho pustíte do užšieho kruhu a kto ostane len zmámim. Lebo aj to je jeden zo spôsobov ako byť šťastný. A tiež jeden z kľúčových.

Lebo s kým si taký si a tak to aj vždy bude !!!

5.KREATÍVNA ČINNOSŤ

Venovať svoju energiu na tvorbu niečoho. Čohokoľvek. Či už to znamená napísať báseň, kresliť, maľovať, alebo niečo vymodelovať. Na tom nezáleží. Ide o to venovať svoj čas sústredenej činnosti, ktorá vás pohltí a vy pri nej vypnete hlavu. Ako keď sme boli deti. U mňa neskutočne funguje kreslenie. Oh a zabudla som vám povedať jednu dôležité vec. Nemusia to byť žiadne umelecké diela tie vaše výtvory. Dokonca ich ani nemusíte nikomu ukazovať. Zas ide len o vás a vašu radosť. A čo vy viete, možno v sebe odhalíte skrytý talent o ktorom ste netušili. Takže berte pero, papier, ceruzky, lepidlo či nožnice a tvorte. A tešte sa z toho 😀 .

 

Spôsobov a trikov na to ako byť šťastný mám v rukáve veľa a už teraz cítim, že tento článok bude mať svoje pokračovanie. Takže sa tešte na ďalšiu várku zanedlho. Zatiaľ vyskúšajte niečo z vyššie uvedených a dajte vedieť čo zabralo. Alebo sa podeľte o niečo čo pomáha vám tu dole v komentároch.

Pokiaľ by ste si chceli toto a niečo viac pozrieť aj vo forme videa jedno som pred časom točila na svoj YouTube kanál. Tak to určite omrknite 🙂 Teším sa zas nabudúce kedy vám niečo napíšem.

 

 

8 Replies to “Ako byť šťastný – 5 účinných tipov, ktoré zaberajú”

    1. Ďakujem Alex.Na tomto som si dala asi najviac záležať 🙂 denník vďačnosti a celkovo to,že je človek vďačný je veľké plus a mne to strašne pomáha 🙂 tak som rada, že nie som jediná čo to robí.

    1. Ďakujem krásne. Ono fungujú všetky body takže čokoľvek ti vyhovuje smelo do toho. Denník vďačnosti určite vyskúšaj a dúfam ,že tých zlých dní ťa bude obchádzať čo najmenej 🙂

  1. Krásny článok. Večer som prečítala všetky články na tvojej stranke a ? som na teba hrda a Ďakujem za krásne čítanie. Len tak ďalej! A som zvedavá kedy mi urobíš to sľúbené rizoto ?

    1. Ďakujem <3 <3 <3 rizotko spravím kedykoľvek. Len už musíš prísť na návštevu!! A urobila si mi veľkú radosť s komentárom 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.